FAQ

Pro snadnější orientaci v naší poradně jsme pro Vás připravili seznam témat, kterých se dotazy týkají. Můžete využít kombinaci více témat.

Nově přidané dotazy

Odsávacie zariadenie s dolným držiakom

Ako funguje odsávacie zariadenie s dolným držiakom a aké sú jeho výhody?

odpovídá:

Stojíte tiež často pred problémom, že pri frézovaní tenkých materiálov dochádza k znečisteniu šponami a prachom? Alebo tiež že materiálová doska je často vyťahovaná rezačom, potom sa v miestach roztriešti a stáva sa nepresnou? Potom má firma GoCNC pre Vás ideálne riešenie. Kto raz frézoval doskový materiál s odsávacím zariadením s dolným držiakom, nechce toto príslušenstvo už postrádať. Jednak zostane materiál pekne ležať as integrovaným odsávaním sú priamo odstránené špony a prach.

Inovatívne odsávacie zariadenie s dolným držiakom nielen tlačí materiál počas spracovania pružnou silou na dosku, ale je konštruované ako krúžková tryska, ktorá frézu plne obklopuje a spoľahlivo odsáva prach. Tým je zabránené nielen poletovaniu obrobku, ale aj voľné časti nie sú zachytené frézou. Odsávacie zariadenie s dolným držiakom sa nasadí zospodu na držiak osi Z frézovacieho vretena, potom pevne a stabilne upevnené hlavnou skrutkou na os Z a vysávač je pripojený cez kužeľový sací lievik. Odnímateľný držiak, ktorý sám o sebe predstavuje stabilnú a hodnotnú hliníkovú konštrukciu, umožňuje rýchlo a jednoducho výmenu nástroja s namontovaným sacím adaptérom.

Rozsah dodávky zahŕňa sacie zariadenie s pridržiavacím zariadením, montážny materiál a hadicu s dĺžkou 1,5 metra s adaptérom vysávača, ktorý je možné pripojiť k akémukoľvek štandardnému vysávaču.


 

Vákuová pumpa a mikrokompresor v jednom

Ako funguje vákuová pumpa pri CNC frézkach a aké sú ďalšie možnosti chladenia materiálu?

odpovídá:

Máte problém s tým, že chcete ochladiť Váš materiál alebo nástroje alebo tiež Váš materiál chcete upevniť na vákuovom stole a nemáte na použitie vlastnú pumpu/kompresor vo Vašej dielni?

Potom inovatívne Micro Air vákuová pumpa/kompresor od firmy GoCNC predstavuje inteligentné riešenie dva v jednom. Disponuje dvoma 1/8 palcovými pneumatickými spojmi, spínačom a vypínačom a regulátorom. Pri konštrukcii krytu bol kladený dôraz na robustnú, kvalitnú protišmykovú konštrukciu. Dva 1/8 palcové pneumatické spoje fungujú podľa toho, ako sú spojené, buď ako vákuová pumpa alebo ako kompresor a umožňujú veľmi rýchle a komfortné pripojenie daného príslušenstva. Výkon pumpy je možné regulátorom pohodlne prispôsobiť individuálnym pracovným podmienkam. K Micro Air vákuovej pumpe/kompresoru vyvinula GoCNC dve príslušenstvo.

Vákuový stôl profesionálneho prevedenia sa hodí obzvlášť pre rovinné obrobky z kovu alebo umelej hmoty ale aj pre obrobky, ktoré je možné ťažko upevniť/natiahnuť. Vzduchové chladenie pre plasty je nenahraditeľné pri práci s plexisklom as podobnými umelými materiálmi. Tým sú obe príslušenstvo ideálnym doplnkom k vákuovej pumpe/kompresoru MicroAir.

Next3D Evolution

Aké sú vlastnosti frézok Next3D Evolution?

odpovídá:

Po 8 rokoch intenzívneho vývoja nášho osvedčeného a najpredávanejšieho radu Next3D predstavujeme Next3D Evolution! Tento CNC stroj je určený predovšetkým pre semiprofesionálnych zákazníkov. Vďaka dvojitému synchrónnemu pohonu a novej elektronike má pri obrábaní obrobkov ešte vyšší výkon a rýchlosť. Stroj je vyrábaný v našej firme jednotlivo špeciálne vyškoleným tímom technikov, ktorí sa špecializujú na presnú výrobu podľa najvyšších štandardov kvality a smernicami CE a dodáva sa výlučne ako prevádzkové zariadenie.
Stroj sa riadi princípom RTR (Pripravené na prevádzku) - pripojiť sa a spustiť.

Pri výbere softvéru rozhodujete, či chcete svoj projekt zhotoviť iba pomocou externého softvérového riešenia a potom ho implementovať cez procesor G-Code a Estlcam do stroja (iba frézovanie) alebo uprednostniť riešenie všetko v jednom. Softvérové ​​prostredie CAD-CAM Galaad Vám umožňuje rozvíjať svoje projekty a zároveň ich priamo realizovať. Prevádzka so softvérovými produktmi, ako je AUTODESK Fusion 360 alebo jemu podobné je bez problémov možná.
 

Vákuový stôl na rýchle upnutie

Na čo je dobrý vákuový stôl?

odpovídá:

Chcete mať obrobok prístupný zo všetkých strán na úpravu alebo gravírovanie bez toho, aby ste sa museli vysporiadať s otravnými časovými oneskoreniami? Tu poskytuje vývojové oddelenie spoločnosti GoCNC svojim fanúšikom jednoduché a dômyselné riešenie.

Vďaka "profesionálnej verzii vákuového stola" ponúka spoločnosť GoCNC optimálne príslušenstvo pre tvorcov, ktorý je zvyknutý na efektívnu prácu. Stôl je vyrobený z hliníka s hrúbkou 12 mm a je teda veľmi pevný, stabilný a torzne tuhý. Je ľahko a rýchlo namontovaný na ľubovoľnej drážkovej doske s T-maticami. Vákuová doska je vhodná najmä pre obrobky vyrobené z kovu alebo plastu, ktoré sú upevnené na spodnej strane, ale aj pre obrobky, ktoré sa ťažko upínajú, napr. tenké alebo elastické materiály môžu byť pomocou vákuového stola ľahko, rýchlo a presne fixované.

Sacia plocha je definovaná vhodným vložením silikónového tesnenia špeciálne vyrobeného pre tento stôl. Vákuum je generované pomocou vákuovej pumpy cez 2 pneumatické prípojky pre hadice s priemerom presne 6 mm. Vzdušné spoje z oboch strán poskytujú ešte väčšiu voľnosť pri pripojení vákuového čerpadla. Pre dobrú držiacu schopnosť obrobkov na tomto systéme vyvinula firma GoCNC špeciálne tiché MicroAir Pro čerpadlo (voľne k dispozícii).


 

Stroje GoCNC a program EstlCAM

Je možné stroje goCNC prevádzkovať s programom EstlCAM?

odpovídá:

Na riadenie CNC strojov v hobby dielni sú ponúkané rôzne riešenia. Pre tých, ktorí už nie sú spokojní s jednoduchým obrábaním 2 a 2,5 D, ponúka vývojový tím spoločnosti GoCNC z mesta Iserlohn, ktorý je vždy orientovaný na pokrok svojich zákazníkov, veľmi cenovo dostupné a zaujímavé 3D riešenie v obrábaní. Pokiaľ chcete vyrobiť obrobky podľa najvyšších priemyselných štandardov a presností, potom je G - Code procesor 3D Ver. 2.0 Vašou prvou voľbou.

Procesor G-code 3D Ver 2.0 obsahuje výkonný mikropočítač Arduino pripojený cez USB port, ktorý je pripojený k počítaču so systémom Windows, k počítaču s operačným systémom Linux alebo Mac a je prepojený a riadený ľubovoľným CNC strojom s existujúcim paralelným portom.

Jednoduchý a geniálny procesor G-code založený na Open Source Firmware (s otvoreným zdrojovým kódom) umožňuje všestranné používanie širokej škály bezplatných CNC riadiacich softvérových produktov a môže byť taktiež použitý s rôznymi firmwarovými riešeniami.

Ale to nie je všetko. Firma GoCNC pozorne počúvala svojich priaznivcov a tvorcov modelov a vyvinula na základe úzkej spolupráce so spoločnosťou Estlcam dokonale koordinované Hardware-Software riešenie. Pri dodaní je G-Code Prozessor 3D Ver 2.0 vybavený zariadením Firmware od firmy GoCNC, ktorý je špeciálne prispôsobený strojom Next3D a hodí sa tak na okamžité použitie.


 

Referenčný / koncový spínač

Aký je rozdiel medzi referenčným spínačom a koncovým spínačom?

odpovídá:

Mnohí zákazníci radi zamieňajú význam referenčného spínača a koncového spínača. V prístroji Next3D sú napríklad nainštalované referenčné prepínače, ktoré sú schopné vykonať navádzanie pre každú os. Na každú os je jeden referenčný spínač. Každý riadiaci spínač sa postupne riadi riadiacim programom. S programom CNC Studio sa po referenčnom behu stroja dostane stroj do nulového bodu stroja, v iných programoch sa môže stať, že stroj po referenčnom behu zostane stáť (pri Next3D vzadu vľavo). V spojení so špecifikovanou dráhou osi môžete po referenčnom behu zistiť, že je všetko v poriadku alebo či sú osi správne umiestnené.

Referenčný cyklus by mal byť vykonaný, ak je stroj zapnutý a keď je z nejakého dôvodu stratená pozícia jednej alebo viacerých osí (napr. pri strate kroku).

Inak je to pri koncových spínačoch, ktoré sú pre každú os dvakrát k dispozícii (Os Z môže mať inštalovaný iba jeden koncový spínač - závislý na stroji) a signalizujú programu, že bol dosiahnutý koniec osi, keď je aktivovaná. Pokiaľ k tomu dôjde, nastavili ste zle nulový bod obrobku alebo konštrukcia, ktorá má byť frézovaná, je príliš veľká pre pracovnú plochu.

Funkcia programu CNC Studio

Prečo nie sú niektoré funkcie v programe CNC Studio voliteľné s priradením LPT?

odpovídá:

Najprv sú kódy PIN priradenia LPT rozdelené na výstupy a vstupy, takže pre každý PIN nemáte rovnaké možnosti výberu.

• Výstupy: PIN 1 až 9, 14, 16, 17
• Vstupy: PIN 10 až 13, 15
• PIN 18 až 25 je pevne spojený s GND

Funkcie nie je možné použiť dvakrát, to znamená napr., že nemôžete nastaviť funkciu "Referenčný prepínač XYZ" na dva kódy PIN. V zozname zistite kód PIN, ktorý je určený referenčným prepínačom XYZ a vyberte možnosť “nepoužívať”. Po dokončení tejto funkcie môžete túto funkciu nastaviť na požadovaný kód PIN.

Nulový bod

Čo je nulový bod?

odpovídá:

Existujú dve polohy CNC stroje s názvom "nulový bod":

Nulový bod obrobku:
To je pôvod súradnicového systému obrobku. Ten môže byť operátorom voľne definovaný.

Nulový bod stroja:
To je počiatok súradnicového systému stroja. Na nulový bod stroja sa vzťahujú všetky rozmery systému merania dráhy stroja. Je definovaný výrobcom stroja a nie je možné ho meniť ani presunúť.

CNC-Keypad

Čo je CNC-Keypad a ako funguje?

odpovídá:

Stále ešte ovládate Váš CNC stroj starým školským spôsobom tým, že klikáte myšou alebo prepínačom na neprehľadné ponuky na obrazovke a hľadáte správnu funkciu? Strácate vaše zariadenie z očí, pretože pri nastavení nulového bodu jedným okom ste na počítači a druhým na zariadení? V 21. storočí je to nehanebnosť. Spoločnosť GoCNC však opäť vyšla v ústrety svojim fanúšikom a vyvinula inovatívny doplnok, "CNC klávesnicu".

S ovládacou klávesnicou, ktorá predstavuje jednu z najvýznamnejších a časovo úspornejších investícií v oblasti CNC a je teda základným doplnkom pre každého výrobcu modelov, je možné v bezprostrednom okolí periférie rýchlo a ľahko umiestniť nulové body bez toho, aby bol PC po ruke. Je možné ju ľahko pripojiť cez USB k PC a bez problémov umiestniť s dlhým káblom vedľa periférie. Klávesnica umožňuje plne autonómne ovládanie Vášho systémového softvéru. Na rozdiel od bežného ručného kolesa CNC je klávesnica vodeodolná a odpudzuje nečistoty, vďaka svojej robustnej konštrukcii je ťažšia a môže byť okamžite použitá bez komplikovaných nastavení alebo ovládačov k PC.

Svojím vysoko kvalitným spracovaním a bezpečným stojanom je ideálny pre priamu a aktívnu prácu s perifériou. Pracuje dokonale s programom CNC-Studio USB as ľubovoľnou verziou WinPC-CNC. Klávesnica "CNC Keypad" je k dispozícii iba za 149 eur, má USB port a tak osloví aj modelárov, ktorý po prvom použití nechce toto rafinované a jednoduché príslušenstvo už postrádať.

Dostupné funkcie:

Hriadeľ štart/stop, chladenie štart/stop, Diagonal pomaly/rýchlo, nulový bod spustiť/uložiť, meranie nástroja, X-Y-Z os rýchlo/pomaly, 4 osi pomaly/rýchlo vpravo, parkovaciu pozíciu priblížiť/ zabezpečiť, nulový bod Y-Y-Z zistiť, vykonať referenčné beh, prerušiť prevádzku


 

3D frézovanie s programom CNC Studio

Je možné s CNC štúdiom USB alebo XT frézovať v 3D?

odpovídá:

Nie.

Oba programy pracujú v tzv. 2,5D režime.

To znamená, že 2 osi (X a Y) sú riadené v reálnom čase, ale hĺbka pre celý súbor je daná v nastavení programu. Počas prevádzky nemôže byť hĺbka zmenená. Môžete však frézovanie súboru s hĺbkou ľubovoľne opakovať, takže sa napr. vyfrézuje 5 x 0,2 mm hlboko a na konci vznikne hĺbka 1 mm.

Naše webové stránky používají cookies, které nám pomáhají zjistit, jak jsou naše stránky používány. Abychom cookies mohli používat, musíte nám to povolit. Kliknutím na tlačítko „OK, souhlasím“ udělujete tento souhlas.


Cookies jsou malé soubory, které webové stránky (i ty naše) ukládají ve Vašem webovém prohlížeči. Obsahy těchto souborů jsou vyměňovány mezi Vaším prohlížečem a našimi servery, případně se servery našich partnerů. Některé cookies potřebujeme, aby webová stránka mohla správně fungovat, některé potřebujeme k marketingové a statistické analytice. Zde si můžete nastavit, které cookies budeme moci používat.

Nezbytné cookies
Analytické cookies
Marketingové cookies
ve všech produktech