Zákaznícke riešenia

ABE.TEC poskytuje služby v oblasti antistatika a oblasti spájkovania a spoľahlivosti výroby. V neposlednom rade sú to zákaznícke riešenia a autorizovaný servis. Môžete nám položiť otázky a my Vám poradíme s bežnými problémami, ale aj s náročnými aplikáciami, ako je životnosť Vašich výrobkov, klimatická odolnosť a pod.

Autorizovaný servis poskytujeme na výrobky, ktoré výhradne distribuujeme v ČR a SR. Avšak naše stredisko vykonáva servis aj na ďalšie produkty ako sú spájkovacie stanice ostatných výrobcov.


Servisované značky: Hakko, Hios, Desco, Mechatronika, Kirsten, Treston, Mark-10, ECD, a mnoho ďalších...


Spracovanie požiadavky na opravu prístroja


 

Výrobky zostavené podľa požiadaviek zákazníka

Výrobný proces je zložitý. Stáva sa, že zákazník nenájde výrobok vhodný priamo preňho. A tu je možné prispôsobiť sériový výrobok zvláštnou úpravou pre zákazníka. Pokiaľ ani toto riešenie nie je možné, je možné vyvinúť nový výrobok priamo pre zákazníka.

Nasledujú príklady riešení pre konkrétnych zákazníkov.

Zostava spájkovadla, podávača a počítadla spájkovaných spojov

Sestava pájedla, podavače a počítadla pájených spojůZákazník z firmy v SR chcel zabezpečiť, aby na danej operácii ručného spájkovania bol dodržaný a kontrolovaný počet vykonaných spájkovaných spojov. Stávalo sa, že operátor „občas“ niektorý spoj nevykonal. Špeciálna spájkovacia stanica s možnosťou odpočtu spájkovaných spojov momentálne na trhu momentálne nie je. Ponúkli sme teda nasledujúci variant. Spojenie štandardnej stanice HAKKO 938, podávača spájky HAKKO 373 a napájacieho zdroja pre ručné momentové skrutkovače s odpočtom dotiahnutých skrutiek PS-Control 100. Prínosom bol riadený proces ručného spájkovania s možnosťou začlenenia zostavy do riadiaceho systému linky.

Prispôsobenie podávača na spájkovadlá iných značiek

Vcelku bez väčších problémov sa nám darí jednoúčelovými držiakmi prispôsobiť štandardný podávač spájky HAKKO 373, ktorý je prispôsobený na použitie so spájkovadlami HAKKO, k existujúcim spájkovadlám našich zákazníkov.

Spájkovacie masky a výstupný dopravník pre spájkovaciu vlnu Kirsten

Pájecí masky a výstupní dopravník pro pájecí vlnu KirstenAko výhradný dodávateľ spájkovacích vĺn KIRSTEN do Českej republiky našim užívateľom ponúkame dodanie nami vyrábaných spájkovacích masiek a možnosť doplnenia vlastnej vlny výstupným dopravníkom a odkladacím rámom. Prínosom je priaznivejšia cena týchto doplnkov, než pri origináli od výrobcu, a zvýšenie úžitkovej hodnoty vlastného zariadenia.

 

Dispenzer a ručné osadzovacieho pracoviska PRECITEC

PRECITECPodstatným spríjemnením a urýchlením práce s dispenzerom môže byť aj jeho spojenie s ručným osadzovacím pracoviskom. Pre dve firmy v SR sme úspešne vyriešili takúto požiadavku. Podarilo sa nám jednoúčelovým držiakom spojiť stolný dispenzer s ručným osadzovacím pracoviskom PRECITEC, ktoré máme v ponuke. Ukázalo sa, že v mnohých prípadoch môže toto ekonomicky zaujímavé riešenie nahradiť drahý poloautomat či automat.

 

Digestor pre montážne pracovisko lepenie

Digestoř pro montážní pracoviště lepeníNáš stály zákazník sa na nás obrátil s problémom odťahu splodín z pracoviska lepenia tak, aby bol zaistený dostatočný prístup pre manipuláciu pri vlastnom lepení a naopak dokonalý odťah splodín pri zasychaní lepidla. Výsledkom bol digestor s odklopnou prednou stenou, ako je vidieť na nasledujúcich obrázkoch.

 


Zákaznícke riešenia v oblasti testovania

Multiplexer MP01

Multiplexer MP01Náš zákazník, ktorý si zakúpil nami dodávaný ihličkový MDA tester CHECKSUM, potreboval pre jednu zo svojich zostáv podstatne zvýšiť počet testovacích kanálov. Štandardné riešenie doplnením ďalších testovacích kariet do systému vychádzalo neefektívne, a preto sme ponúkli jednoúčelové zariadenie (Multiplexer MP01), ktoré zvýšilo počet testovacích kanálov o 120, čo bolo pre danú aplikáciu úplne postačujúce.

 

Zhotovenie ihlových polí

Ako jednu z ďalších našich služieb ponúkame zhotovenie ihlových polí podľa dodaných podkladov a pokiaľ je to ihlové pole pre nami dodaný tester CHECKSUM, sme schopní k tomuto ihlovému poľu vytvoriť aj testovací program.

Pracovný stôl pre AOI tester Mirtec

Pracovní stůl pro AOI tester MirtecSúčasťou každej dodávky AOI testera MIRTEC je pracovný stôl, ktorý zaisťuje kompaktnosť celého zariadenia a jeho ľahké presunutie v rámci výrobnej linky bez nutnosti demontáže a následnej novej inštalácie celého systému.

 

 

 

 


Zákaznícke riešenia v oblasti antistatiky

Náhrada originálnych káblových kanálov a osvetlenie pracovných stolov

Náhrada originálních kabelových kanálů a osvětlení pracovních stolůFínska spoločnosť TRESTON je popredným európskym výrobcom priemyselného nábytku a skladových systémov pre priemysel. Jej výrobky vynikajú vysokou kvalitou spracovania a ergonómiou. Vďaka priamemu zastúpeniu môžeme ponúknuť aj veľmi prijateľnú cenu. Napriek tomu sa nám podarilo nájsť cestu, ako túto cenu urobiť ešte priaznivejšou, skrátiť dodací termín a dokonca aj zvýšiť možnosť variabilnosti elektrických rozvodov na pracovnom stole. Všimli sme si, že:

 • originálne osvetlenie pracovného stola OL-254 je veľmi kvalitné, ale aj pomerne drahé,
 • originálne káblové kanály majú obmedzené možnosti vybavenia elektrických rozvodov a navyše predlžujú dodacie termíny.

Preto sme sa rozhodli vyriešiť vlastnými silami z tuzemských zdrojov náhradu týchto dvoch komponentov. Výsledkom bola priaznivejšia cena výslednej zostavy pracovného stola pri zachovaní vysokej kvality, rýchlejšie termíny dodania a možnosť individuálnej konfigurácie elektrických rozvodov na pracovnom stole. Veľmi priaznivo je zákazníkov hodnotené aj zaistenie celej dodávky vrátane montáže.

ESD stoly v konfigurácii podľa požiadavky zákazníka

ESD stoly na míruOkrem pracovných stolov TRESTON máme v ponuke aj stoly vlastnej konštrukcie. Tu je najväčším prínosom možnosť zhotoviť stôl presne podľa požiadaviek zákazníka a máme s nimi úspech hlavne pri požiadavke atypických veľkostí. Nami dodané stoly sú vo firmách: ELIM Volary, METRA Blansko, FOXCONN Pardubice, E-TRONICS Brno, SONY SLOVAKIA Trnava, atď.

 

 

ESD vozíky podľa požiadavky zákazníka

ESD vozíky na míruNa zákazku tiež dodávame ESD transportné vozíky v štandardných či atypických veľkostiach.

 

 

Zemniace boxy podľa požiadavky zákazníka

Zemnicí boxy na míruZákazníckym riešením nemusí byť vždy zložitý výrobok. Pekným príkladom úspešného zákazníckeho riešenia, ktoré sa neskôr stalo regulárnym výrobkom sú uzemňovacie boxy s mosadznými zdierkami. Tento box vznikol na popud požiadavke českej pobočky taiwanskej firmy, kde sa štandardné uzemňovacie boxy s plastovými zdierkami príliš neosvedčili. Respektíve operátori pracujúci v tejto firme pracovali s takým nasadením, že materiál, ktorý inde bez problémov odoláva, tu bol veľmi rýchlo ničený. Nové boxy, hoci sú drahšie, vydržia aj v tých najnáročnejších podmienkach ázijskej veľkovýroby a nám zostal spokojný zákazník.

ESD odevy

Tiež dodávka ESD odevov je v našej firme riešená zákazníckym spôsobom. Máme štandardnú ponuku strihov a veľkostí, ale zákazník si vždy môže zvoliť farbu, zmeniť alebo upraviť detail či objednať odev vrátane firemného loga.

ESD oděvy


ESD audity a školenia

K našim službám už niekoľko rokov patria ESD audity a školenia. Keď sme s touto činnosťou začínali, väčšina kolegov z odboru sa na nás pozerala takmer ako na bláznov. Kto by takú službu potreboval? To myslíte naozaj vážne?

S príchodom zahraničných koncernov as tým spojeným zvyšovaním požiadaviek na kvalitu a riadenie procesov sa táto služba stala jednou z najvyhľadávanejších a my si trochou hrdosti dovoľujeme zverejniť zoznam firiem, kde sme tieto činnosti vykonávali:

 • SIEMENS
 • VDO
 • PANASONIC
 • ROHDE & SCHWARZ
 • TYCO ELECTRONICS
 • BOHEMIATECH
 • VISTEON INVENSYS
 • EGSTON
 • FOXCONN
 • ASUS
 • CZECH SCHOTT
 • Electronic Packaging
 • MD ELMONT
 • MURR
 • EPCE
 • TRW
 • METRA ŠUMPERK
 • Nera Networks
 • DEAS
 • OPTOKON
 • CRT
 • PUNCH
 • OPTREX
 • AMTEK
 • TESLA BLATNÁ
 • RICARDO PRAGUE
 • TOMBAK
 • ERA
 • Connaught Electronics Maurice Ward
 • PROCEMM

Aké sú najväčšie úskalia jednoúčelových zariadení

Konštrukcia a cena každého jednoúčelového zariadenia je daná jeho malosériovou či väčšinou kusovou výrobou. Preto je dobré používať už hotové polotovary či výrobky napriek tomu, že konečné riešenie potom vyzerá trochu neohrabane.

Veľké problémy nastanú vždy, pokiaľ konštruktér musí použiť elektrické zariadenie. Zákon 22/1997 Zb. o technických požiadavkách na výrobky nerozlišuje, či sa jedná o zariadenie vyrábané v kusovej alebo stámiliónovej sérii. Každé zariadenie musí byť elektricky bezpečné a vyhovovať požiadavkám na elektromagnetickú kompatibilitu. Na každý výrobok musí jeho výrobca zo zákona vydať „Prehlásenie o zhode“ a doložiť ho príslušným „Posúdením zhody“. Inštitúcie zaoberajúce sa skúškami elektrotechnických zariadení však nie sú dobročinnými organizáciami a za tieto skúšky si samozrejme nechajú zaplatiť. Cena takýchto skúšok vo väčšine prípadov potom mnohonásobne prevyšuje cenu vlastného zariadenia. V prípade výrobku určeného na sériovú výrobu to toľko „nebolí“, ale čo s jednoúčelovým zariadením.

Elektrická bezpečnosť sa dá elegantne vyriešiť použitím už schváleného napájacieho zdroja a vlastné zariadenie napájať bezpečným napätím alebo skúšku nahradiť východiskovou revíziou. Pri elektromagnetickej kompatibilite je to zložitejšie. Tu nám veľmi cenné rady poskytuje Akreditované skúšobné laboratórium č. 1184 – ABEGU, a.s. Tanvald, kde si nechávame schvaľovať naše štandardné výrobky a kde sa vždy pred konštrukciou jednoúčelového zariadenia poradíme, ako zariadenie navrhnúť, aby náklady na skúšku elektromagnetickej kompatibility boli minimálne.

Tiež ponúkaná cena za jednoúčelové zariadenie sa ťažko kalkuluje. Je potrebné odhadnúť náklady na konštrukčné práce, materiál, výrobu a inštaláciu. O termíne dodania už ani nehovoriac. To všetko vo fáze, keď vlastné zariadenie existuje iba v hlave konštruktéra, ktorý je schopný povedať len „asi by to šlo vyriešiť“. Veľakrát sa potom po úspešnej inštalácii pýtame: Stálo nám to za tú prácu? Malo to zmysel? Zarobili sme?

Cez to všetko sa na tento tenký ľad radi púšťame a snažíme sa vždy požiadavkám našich zákazníkov vyjsť v ústrety, hoci našou odmenou často býva len zadosťučinenie, že sme „dokázali, že to dokážeme“. Chceli by sme Vám niektoré naše zákaznícke riešenia predstaviť a ukázať ich zmysel Možno sa pre Vás stanú inšpiráciou, ako vylepšiť Vašu vlastnú produkciu.

S otázkami a požiadavkami na zákaznícke riešenia sa môžete obracať na technických špecialistov. Kontaktné informácie nájdete na stránkach Kontakt.

Priestory servisného strediska

Naše webové stránky používají cookies, které nám pomáhají zjistit, jak jsou naše stránky používány. Abychom cookies mohli používat, musíte nám to povolit. Kliknutím na tlačítko „OK, souhlasím“ udělujete tento souhlas.


Cookies jsou malé soubory, které webové stránky (i ty naše) ukládají ve Vašem webovém prohlížeči. Obsahy těchto souborů jsou vyměňovány mezi Vaším prohlížečem a našimi servery, případně se servery našich partnerů. Některé cookies potřebujeme, aby webová stránka mohla správně fungovat, některé potřebujeme k marketingové a statistické analytice. Zde si můžete nastavit, které cookies budeme moci používat.

Nezbytné cookies
Analytické cookies
Marketingové cookies
ve všech produktech